| ASIN | B08ZJDWTJ1 |
| Additional Features | Non-slip |
| Amazon Bestseller | #2,965 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #28 in External Hard Drives |
| Brand | Seagate |
| Built-In Media | Main unit |
| Cache Memory Installed Size | 1 |
| Color | Black |
| Compatible Devices | Desktop |
| Compatible Video Game Console Models | Sony PlayStation 4, Sony PlayStation 5 |
| Connectivity Technology | USB |
| Customer Reviews | 4.1 4.1 out of 5 stars (32,196) |
| Digital Storage Capacity | 1 TB |
| Enclosure Material | plastic |
| Form Factor | 2.5-inch |
| Global Trade Identification Number | 00763649160336, 03660619040148, 10763649160333 |
| Hard Disk Description | Mechanical Hard Disk |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hard Disk Interface | USB 3.0 |
| Hard-Drive Size | 1 TB |
| Hardware Connectivity | USB 3.0 |
| Hardware Platform | Mac, PC |
| Installation Type | External Hard Drive |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 20.3L x 3.8W x 29.7Th cm |