| ASIN | B01N636W43 |
| Batteries | 4 AAA batteries required. |
| Best Sellers Rank | #17,755 in Office Products ( See Top 100 in Office Products ) #16 in Printing Calculators |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (3,678) |
| Date First Available | December 7, 2016 |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Item Weight | 1.17 pounds |
| Item model number | SH-EL1750V |
| Manufacturer | Sharp |
| Product Dimensions | 9.06 x 5.91 x 0.1 inches |
D**T
GOOD DEAL!
Good quality. Great buy.
D**N
Work good
My husband loved it works very good.
G**8
Convenient size
J**.
Great medium size desktop business calculator
L**K
update on a product used over 10 years.
easy to operate. reliable.
A**R
Simple to use
Simple to use and used very little battery power
J**Y
Screen not bright enough.
The screen is not well lit and is hard to read.
M**S
In several ways, a unique machine boasting many nice features.
M**A
Tudo certo excelente produto
A**O
Come proprietario della Sharp EL-531 1750 V, posso dire che questa calcolatrice è un dispositivo affidabile e di alta qualità. Con un display LCD a 12 cifre, le operazioni sono facili da leggere e comprendere. La funzione di stampa è molto utile e semplice da usare. La calcolatrice è anche molto robusta e durevole, quindi posso essere certo che durerà per molto tempo. Consiglio vivamente questa calcolatrice a chiunque stia cercando un dispositivo affidabile e preciso per le proprie esigenze di calcolo.