| ASIN | B00J4IPYDM |
| Accepted Voltage Frequency | 100 to 120 Volts and 50 Hertz |
| Best Sellers Rank | 85,498 in Garden ( See Top 100 in Garden ) 3,289 in Flower Pots |
| Brand Name | Prosperplast |
| Capacity | 21 litres |
| Colour | Anthracite |
| Customer Reviews | 4.6 4.6 out of 5 stars (1,258) |
| Finish Type | Natural |
| Global Trade Identification Number | 05905197495149 |
| Included Components | Insert/inner lining |
| Indoor Outdoor Usage | Outdoor |
| Item Dimensions | 32.5 x 32.5 x 61 centimetres |
| Item Dimensions D x W x H | 32.5D x 32.5W x 61H centimetres |