| ASIN | B005T3GRNW |
| Best Sellers Rank | 10,151 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) 33 in Internal Hard Drives |
| Box Contents | Festplatte. |
| Brand Name | Seagate |
| Cache Memory Installed Size | 64 |
| Color | black |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop, Game Console |
| Compatible Video Game Console Models | Microsoft Xbox SERIES S |
| Country of Origin | USA |
| Customer Package Type | Frustration-Free Packaging |
| Customer Reviews | 4.2 4.2 out of 5 stars (9,985) |
| Data Transfer Rate | 6 Gigabits Per Second |
| Digital Storage Capacity | 1 TB |
| Enclosure Material | Aluminum, glass, metal, plastic |
| Form Factor | 3.5-inch |
| Hard Disk Description | Mechanische Festplatte |
| Hard Disk Form Factor | 3.5 Inches |
| Hard Disk Interface | ATA133 |
| Hard Disk Rotational Speed | 72000 RPM |
| Hard-Drive Size | 1 TB |
| Hardware Connectivity | SATA 6.0 Gb/s |
| Hardware Platform | PC |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.7L x 10.2W x 2Th centimetres |