| ASIN | B07HJH6YZ4 |
| Age Range Description | Big Kid |
| Best Sellers Rank | #92,123 in Toys & Games ( See Top 100 in Toys & Games ) #33 in RC Vehicle Rotor Shafts |
| Brand Name | Traxxas |
| Color | Black |
| Customer Reviews | 4.5 out of 5 stars 636 Reviews |
| Educational Objective | Fun |
| Global Trade Identification Number | 00020334685155 |
| Included Components | As described |
| Is Assembly Required | No |
| Item Dimensions | 2.5 x 3 x 1 inches |
| Item Weight | 0.02 Kilograms |
| Manufacturer | Traxxas |
| Manufacturer Maximum Age (MONTHS) | 1500 |
| Manufacturer Minimum Age (MONTHS) | 8 |
| Manufacturer Part Number | TRA6851A |
| Material Type | Aluminum, Metal |
| Model Number | 6851A |