## Best For
- Customers looking for quality international products
|---------------|-------|
| ASIN | B0BVDNGN3Y |
| Additional Features | Wall Mount |
| Back Material Type | Wood |
| Base Type | Legs |
| Best Sellers Rank | #149,789 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #160 in Bathroom Vanities |
| Brand Name | wonline |
| Color | Brown |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (96) |
| Door Style | wood |
| Finish Types | Glossy, Matte |
| Frame Material Type | Wood |
| Handle Material | Metal |
| Hardware Color | Chrome |
| Included Components | Shelves |
| Installation Type | wall mount |
| Is Customizable? | Yes |
| Item Depth | 9.8 inches |
| Item Dimensions | 9.8 x 16.1 x 19.7 inches |
| Item Dimensions D x W x H | 9.8"D x 16.1"W x 19.7"H |
| Item Type Name | Bathroom Vanity |
| Manufacturer | wonline |
| Manufacturer Part Number | USBR4770 |
| Material Type | Wood |
| Model Name | Vanity |
| Model Number | USBR4770 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Number of Compartments | 1 |
| Number of Doors | 1 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Product Care Instructions | Wipe with Damp Cloth |
| Recommended Uses For Product | Toiletry, Linens, Towels, Shampoo, Cosmetics, Soap, First Aid Kit |
| Required Assembly | Yes |
| Room Type | Bathroom, RV |
| Shape | Rectangular |
| Size | 16" |
| Storage Options | Shelves, Compartment |
| Style Name | Modern |
| Top Material Type | Wood |
| UPC | 737494694575 |
## Product Details
- **Brand:** wonline
- **Color:** Brown
- **Material:** Wood
- **Product Dimensions:** 9.8"D x 16.1"W x 19.7"H
## Images
## Questions & Answers
**Q: Does anyone know how to order the matching mirror (as seen in the first picture)?**
**Q: Can the door open from the left or right?**
A: The door swings right. The faucet can be on either side.
**Q: Does it come with faucet???**
**Q: Is there anyway, I could get this sent to Alaska?**
A: I’m sure
## Frequently Bought Together
- wonline 16” Bathroom Vanity Sink Combo for Small Space Wall Mounted Cabinet Set Design White Resin Basin Sink Top Chrome Faucet Wood Color