brand: "sunlite"
price: "3681 som"
currency: KGS
in_stock: true
reviews_count: 13
category: "Sunlite"
store_origin: KG
region: Kyrgyzstan
---
# 10,000 hours lifespan 27W energy efficient 1500 lumens bright Sunlite FML27/30K Quad Tube Plug-in Compact Fluorescent Light Bulb, FML 4-Pin, 27 Watts, 1500 Lumens, 3000K Warm White, 4-Pin (GX10q4) Base, 120 Volts, 1 Pack
**Brand:** sunlite
**Price:** 3681 som
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 💡 Light up your space, not your energy bill!
## Best For
- sunlite enthusiasts
## Why This Product
- Trusted sunlite brand quality
## Features
- EASY TO INSTALL - This quad tube lamp is easy to install and maintain, saving you time and no hassle. Its GX10q4 base ensures compatibility with a variety of installations. Dimensions 0.89” W x 5.62” H x 3.25” D.
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B0036JO6BG |
| Accepted Voltage Frequency | 100 to 120 Volts and 60 Hertz |
| Additional Features | Base GX10q-4, Voltage, Wattage 27 |
| Best Sellers Rank | #7,912 in Industrial & Scientific ( See Top 100 in Industrial & Scientific ) #36 in Fluorescent Tubes |